MINERAŁ, KTÓRY „STAWIA LUDZI NA NOGI”

BISZOLIN

Wiele osób cierpi na reumatyczne bóle stawów, bóle kręgosłupa, zapalenia korzonków nerwowych, męczą ich bóle i kurcz mięśni, żylaki kończyn dolnych, stany pourazowe, ostrogi, haluksy. Wymęczeni bólem i niemożliwością normalnego życia ludzie wędrują od jednego lekarza do drugiego, poddaja się różnym zabiegom w gabinetach rehabilitacji, szukają cudownych leków w aptekach. I częśto to wszystko daje niewielki skutek. Jeśli jednak ktoś w końcu trafi na pomocny środek, odczuje ulgę, pozbędzie się bólu, odrzuci laskę pomagającą w poruszaniu się to wtedy stara się podzielić swoim odkryciem ze znajomym, sąsiadem lub bliskim, potrzebyjącym też takiej pomocy. I taki lek staje się coraz bardziej znanym. W Polsce w taki właśnie sposób pewien rozgłos uzyskał preparat „Biszolin”, który do niedawna można było dostać tylko na bazarach od ludzi przyjeżdżających zza wschodniej granicy. Później mozna było odnaleźć na Targach Medycyny Naturalnej. Cóż to za cudowny specyfik? Skąd pochodzi?Jakie ma włąściwości?

BISZOLIN TO LEK Z BISZOFITU
BISZOLIN to produkt otrzymywany z biszofitu naturalnego, posiadający wszystkie jego właściwości. Biszofit – minerał naturalny – przyrodnia sól krystaliczna, powstała w wyniku wyparowania wód Morza Prehistorycznego pod działaniem energii słonecznej. Po raz pierwszy biszofit odkrył niemiecki naukowiec Gustaw Biszof w złożach solnych Niemiec.
W 1964 r. w głębinach obwodu Wołgogradskiego w Rosji znaleziono jedyne na świecie pod względem unikalności zasobów i jakości (czystości) surowca złoża biszofitu. Wtedy zauważono, że robotnicy szybów wiertniczych w kopalniach ropy naftowej kontaktujący się z solanką biszofitu, pozbyli się uciążliwych bólów stawów rąk.

30 MIKROELEMENTÓW
Badania naukowców potwierdziły unikalne uzdrawiające działanie biszofitu. Ten naturalny minerał oprócz zestawu bromowo-chlorkowo-magnezowego zawiera ponad 30 różnych mikroelementów, w tym tak ważnych dla funkcjonowania organizmu ludzkiego jak: brom, sód, mangan, żelazo, tytan, krzem, lit i in. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe.
Wołgogradskie złoża biszofitu sformowały się ponad 200 milionów lat temu w okresie Permskim. W tym czasie na terenach od współczesnych Niemiec na północnym zachodzie do obwodu Astrachańskiego Rosji na południowym wschodzie istniało wielkie solne zagłębie morskie. Na początku okresu Permskiego zmienił się tu klimat na gorący i rozpoczął się powolny naturalny proces wyparowania. Stopniowo woda morska zamieniała się w naturalną solankę magnezową, z której po wyparowaniu powstały sole biszofitu.

GŁĘBOKIE CZYSTE ZŁOŻA
Więc, ponad 200 milionów lat temu warstwy biszofitu w sposób naturalny były najpierw sformowane, a następnie z czasem solidnie „zakonserwowane”minerałami osadowymi – zabezpieczone przed działaniem środowiska zewnętrznego na głębokości 1100-1700 m od powierzchni ziemi, co zapewniło absolutną czystość biszofitu. Później złoża biszofitu znaleziono na Ukrainie w rejonie Połtawy. Należy zaznaczyć, że na dzien dzisiejszy Permskie zagłębie solne w Rosji oraz Połtawskie na Ukrainie są jedynymi wielkimi obszarami na świecie, gdzie proces wyparowania ogromnej masy wody morskiej przebiegł całkowicie. Podobne procesy obserwowane są w Morzu Martwym, jednak jest to dopiero stadium osadzania się karmalitu. Na osadzanie się naturalnego biszofitu należy jeszcze czekać minimum kilkaset tysięcy lat. Właśnie dla tego biszofit z wód Morza Martwego jest produkowany w sposób syntetyczny.
Obecnie biszofit wydobywa się szybami wiertniczymi za pomocą podziemnego rozcieńczenia wodą. Jest to najbardziej skuteczny i ekologicznie czysty sposób wydobywania soli z głębin.

W ROSJI – OFICJALNY LEK
W 1985 r. Ministerstwo Ochrony Zdrowia ZSRR oficjalnie zezwoliło na stosowanie biszofitu w postaci soli i solanki w kardiologii, gastrologii, reumatologii. Szczególnie znany jest jako środek balneologiczny.
Aby rozszerzyć uzdrawiające zastosowanie minerału, na jego bazie wyprodukowano preparat Biszolin – żel z biszofitem. Konsystencja żelu ułatwia jego stosowanie do masażu i smarowania oraz umożliwia szybkie wchłanianie przez skóre substancji aktywnych. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciobrzękowo, likwiduje zwyrodnienia. Preparat skutecznie pomaga przy reumatycznych bólach stawów, zapaleniach korzonków nerwowych, bólach kręgosłupa, bólach i kurczu mięśni, żylakach, opuchliźnie, haluksach, stanach pourazowych. Jest bardzo wydajny, nie rozgrzewa, nie pozostawia plam na bieliźnie, łatwo zmywa się wodą.

BISZOLIN NA POLSKIM RYNKU
Z radością chcemy poinformować, że firma NAMI Sp. z o.o. z Warszawy wprowadza na rynek kraju poszukiwany preparat. Wkrótce Biszolin można będzie kupić w sklepach zielarsko-medycznych. Osoby obecnie już potrzebujące tego specyfiku mogą go zamówić u producenta pod numerami tel. (022)670-44-34 lub 0-602-873-066.

SPRAWDZILI NA SOBIE
Skuteczne działanie uzdrawiającego minerału sprawdziło na sobie tysiące ludzi. Z całego kraju nadsyłają oni listy z wyrazami głebokiej wdzięczności za pomocny lek Olegowi Nadaszkiewiczowi, ktory pierwszy propagował w Polsce Biszolin, olej rokitnikowy, olejek pichtowy i inne. Oto niektóre z nich:
- Biszolin – cudowny środek, niemożliwe staje się mozliwe. Często korzystałam z rehabilitacji przy zwyrodnieniu dolnego odcinka kręgosłupa, a po zastosowaniu Biszolinu chodzę, nie odczuwając dolegliwości. Jestem wdzięczna za ten minerał, polecam go wielu osobom, a jedna z koleżanek już go zastosowała i równiez minęły jej dolegliwości korzonkowe.(Anna Daminska z Warszawy).
Lidia Jedlińska z Krakowa pisze: - Cierpiałam na straszne bóle kolan z powodu osteoporozy. Lekarz ze szpitala reumatologicznego orzekł, że będę używac laski. Na Targach Medycyny Naturalnej kupiłam preparat Biszolin. Po miesiącu wcierania tego cudownego środka, ja nie wiem co to jest ból kolan (na ktory nie pomogły wcześniej ani zastrzyki, ani rozmaite maści, ani jonoforeza).
Sylwia Machtałowicz z Łodzi stosowała Biszolin na żylaki. –Zachorowałam na zapalenie żył. Noga była czerwona, bolała i nie mogłam chodzić. Zaczęłam stosować Biszolin. Po pięciu dniach wszystko ustąpiło i mogłam iść do pracy. Zaznaczam, że to bylo moje czwarte zapalenie żył. Do tej pory leczyłam się zawsze u lekarza i mimo brania przepisanych leków choroba trwała miesiąc. Polecam ten lek, poniewaz pomaga rewelacyjnie.
- Biszolin zastosowała moja teściowa na zwyrodnienie stawu biodrowego. Straszny ból i trudności w chodzeniu ustapiły. Nie ma już konieczności operacji. Jest to jedyne lekarstwo, które jej pomaga. Przy okazji pozbyła sie zgrubień reumatycznych na palcach ręki, którą smarowała biodro Biszolinem. (Renata Drubent z Wrocławia).

Irena Rosach z Poznania stosowała Biszolin na schorzenie kręgosłupa i bóle w nogach. Pisze ona: -Od posmarowania tym wspaniałym żelem czuję się bardzo dobrze i chce mi się żyć. Prosiłabym, aby ten preparat był we wszystkich aptekach.

CEZARY KRUK

PORADNIK UZDRAWIACZA, listopad 2003 r., Nr.11/132